Honorową Nagrodę Miasta Wągrowca, której symbolem nagrody jest statuetka św. Jakuba apostoła patrona miasta, przyznano w roku 2017 r. Pałuckiemu Bankowi Spółdzielczemu w Wągrowcu. Tą prestiżową nagrodę, Kapituła przyznała Bankowi za wybitne osiągnięcia dla miasta w kategorii gospodarka. Na uroczystej gali w dniu 22 lipca nagrodę odebrała Pani Zofia Kałek-Bazyluk Prezes Zarządu oraz Pan Piotr Bednarski Przewodniczący Rady Nadzorczej.

Dla Banku jest to już kolejne wyróżnienie, w niespełna kilka tygodni, kiedy to Bank zajął III miejsce w rankingu „Gazety Bankowej” Najlepszy Bank 2017 , – w kategorii Duży Bank Spółdzielczy.

Pałucki Bank Spółdzielczy w roku jubileuszu  150 lecia, doceniono jako uniwersalną instytucję, oferującą produkty i usługi bankowe na najwyższym poziomie. Doceniono, jako bank o niesłabnącym zaufaniu klientów i  odgrywający dużą rolę nie tylko biznesową, ale także społeczną. Świadczą o tym chociażby  inicjatywy podejmowane przez Bank w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu.