W dniu 23 kwietnia  2016 roku, Pałucki Bank Spółdzielczy w Wągrowcu Oddział  w Janowcu Wielkopolskim gościł na dwóch imprezach plenerowych, które na trwale wpisują się w życie regionu Pałuk i  samego miasta Janowiec Wlkp.

Pierwsza z imprez  to Dni Otwarte Zespołu Szkół Niepublicznych im. Jana Szatowskiego. Impreza ta, to doskonała promocja Banku dla uczniów i ich rodziców. Tym razem pracownicy Oddziału Banku w Janowcu Wielkopolskim   w osobie Pań Barbary Maćkowskiej Dyrektor Oddziału, Marii Markwitz i Małgorzaty Mitko dowodzące stoiskiem Banku, obok prezentowanej szerokiej oferty produktowej Banku, mogli obserwować wraz z mieszkańcami miasta, pokaz siły wojska i  młodzieży szkolnej w zakresie samoobrony. W ramach Dni Otwartych, organizator przewidział konkurs strzelecki oraz marsz na orientację z nagrodami rzeczowymi.  Dodatkową atrakcją były m.in. wspomniane pokazy uzbrojenia, nurkowania, elementów wspinaczki wysokogórskiej oraz sprzętu i maszyn rolniczych.

Druga z imprez to XXVIII Biegi im. Tomasza Hopfera. Pomysłodawcą i twórcą biegu jest maratończyk i nauczyciel wychowania fizycznego w Gimnazjum im Powstańców Wlkp. w Janowcu Wielkopolskim Pan Leszek Stachowiak. Inspiracją do zorganizowania zawodów, które mają swój początek od 1989 r. były programy telewizyjne prowadzone właśnie przez Tomasza Hopfera: „Biegaj po zdrowie” i „Biegaj razem z nami”. Biegi im. Tomasza Hopfera to doskonała okazja do propagowania zdrowego trybu życia wśród mieszkańców. Setki startujących i obserwatorów, wśród biegających przedszkolacy i dorośli, amatorzy i  zawodowcy, to nieustanna wizytówka biegów, zaliczanych do Grand prix województwa kujawsko-pomorskiego. Oprócz medali, organizatorzy przygotowali mnóstwo nagród rzeczowych, których jednym z fundatorów był Pałucki Bank Spółdzielczy w Wągrowcu.