Dnia 7.02.2018 r. w obecności wójta Gminy Damasławek Pana Jacka Matysiaka, Przewodniczącego Rady Gminy Pana Wojciecha Olek oraz Dyrektora Zespołu Szkół Powszechnych im Pierwszych Piastów w Damasławku Pana Pawła Tończyka, odbyło się uroczyste wręczenie strojów sportowych oraz innych nagród ufundowanych w ramach partnerskiej współpracy przez Pałucki Bank Spółdzielczy w Wągrowcu.

Uroczystego przekazania kompletu strojów dla klasy sportowej drużyny żeńskiej siatkówki dokonali Wiceprezes Zarządu Pan Tomasz Wałowski oraz Dyrektor Oddziału w Damasławku Pani Elżbieta Bugaj-Lichańska. Stroje w zielonym kolorze, charakterystycznym dla spółdzielczości zostały wykonane w Hiszpanii z wysokogatunkowego materiału, na którym naniesione zostało logo Banku, herb szkoły i nazwa szkoły oraz numery Zawodniczek. Wręczenie strojów odbyło się w przeddzień rozgrywanych w miejscowości Skoki Mistrzostw Powiatowych w Piłce Siatkowej Dziewcząt w ramach IX Igrzysk Młodzieży Szkolnej Powiatu Wągrowieckiego. Była to doskonała okazji do pierwszej prezentacji strojów oraz pokazowej rozgrzewki zawodniczek , przed mistrzostwami piłki siatkowej.

Kontynuacją współpracy pomiędzy Pałuckim Bankiem Spółdzielczym w Wągrowcu a ZSP im. Pierwszych Piastów w Damasławku było także przekazanie piłek siatkowych i banneru banku (już z nowym logo Pałuckiego Banku Spółdzielczego w Wągrowcu) do nowej sali gimnastycznej szkoły. Spotkanie miało miejsce w dniu 09.03.2018 r., gdzie oprócz wspomnianych wyżej gości, przedstawicieli Banku, obecna była także sekcja chłopców piłki nożnej oraz trenerzy obu drużyn. Tym razem uczniowie szykowali się do wizyty w Oddziale Banku, gdzie na zaproszenie Pani Dyrektor, klasa rolnicza będzie miała możliwość samodzielnej próby wypełnienia danych do wniosku kredytowego, zapoznania się z ofertą Banku dla młodzieży, a także codzienną pracą. W ramach współpracy, pracownicy Banku przeprowadzać będą także lekcje przedsiębiorczości w szkole.