„Renesans spółdzielczości. Jak rozwinąć potencjał bankowości spółdzielczej?” to tytuł Konferencji KZBS, która odbyła się 23.11.2023 r. pod patronatem NBP.

Wydarzenie zgromadziło liczne grono przedstawicieli sektora, w tym banki spółdzielcze, banki zrzeszające, spółdzielcze systemy ochrony, członków wspierających KZBS, w tym Biuro Informacji Kredytowej, które było partnerem Konferencji. Wzięli w nim udział także przedstawiciele NBP oraz KNF.

Pani Prezes Zarządu Pałuckiego Banku Spółdzielczy w Wągrowcu Marzena Łaska-Bierła, została zaproszona jako prelegentka do dyskusji dot. Współdziałania i solidaryzmu spółdzielczego. W wypowiedziach mocno wybrzmiewały atuty spółdzielczości, takie jak wzajemność, współpraca, współdziałanie, w odniesieniu do tego, w jaki sposób spółdzielczość jest i powinna być postrzegana w naszych lokalnych społecznościach.

Pełny zapis Konferencji znajduje się na stronie internetowej KZBS:

 

https://kzbs.pl/KONFERENCJA-KZBS-pod-patronatem-NBP-23-listopada-2023-r-_846.html?fbclid=IwAR2Mns8-Ncuqbxu50Vl3EuKT8Q8m9BEGfiNl3WiuHtwDiYL4ZxO3EpIJ7nA