W siedzibie Pałuckiego Banku Spółdzielczego w Wągrowcu  dnia 30 października  br. odbyło się uroczyste podsumowanie międzyszkolnego konkursu wiedzy o Pałuckim Banku Spółdzielczym w Wągrowcu i bankowości.

Równorzędne nagrody z rąk przedstawiciela Zarządu Banku odebrali:

– Marika Erenc uczennica Szkoły Podstawowa im. Stanisława Staszica w Żelicach,

– Martyna Dalka uczennica Zespołu Szkół  im. A. Mickiewicza w Wapnie

– Oskar Baczyński  uczeń  Szkoły Podstawowej w Morakowie,

– Bartek Mróz uczeń Szkoły Podstawowej w Laskowie.

Uczniowie klas III-IV oszczędzający na co dzień w szkołach  w ramach rachunku SKO  rywalizowali o nagrody odpowiadając na  pytania testowe przygotowane przez Zespół Produktów Bankowych i Marketingu PBS w Wągrowcu.

W ramach konkursu  przygotowano 15 pytań testowych, jednak poziom wiedzy był tak duży, że nie obyło się bez dodatkowych  pytań na temat działalności banku, mających wyłonić zwycięzców. Pałucki Bank Spółdzielczy w Wągrowcu wspiera i promuje działalność Szkolnych Kas Oszczędności. Bank poprzez tego typu  formę edukacji stara się  promować i budować nawyk oszczędzania u najmłodszych.  Przy okazji  konkursu organizowanego w miesiącu październiku, tradycyjnie nazwanym miesiącem oszczędzania, podkreśla Tomasz Wałowski Wiceprezes Zarządu,  chcieliśmy z jednej strony wyłonić czwórkę zwycięzców z terenu działania Oddziałów i Centrali Banku, z drugiej zaś strony uważam, że zwycięzcami są wszyscy uczniowie i ich opiekunowie biorący udział w konkursie. Dla nich Bank też przekazał  nagrody.  Jest to już drugi konkurs organizowany w tym roku przez nasz Bank. W poprzednim nagrodziliśmy uczniów Szkoły Podstawowej w Morakowie, którzy i teraz znaleźli się w gronie zwycięzców.

W ramach Szkolnych Kas Oszczędności uczniowie mogą brać również udział w konkursach organizowanych przez SGB-Bank S.A., bowiem 2 września br. ruszyła kolejna edycja całorocznego programu SKO kierowanego do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, która brzmi „SKO w SGB”. W poprzedniej edycji w ogólnym konkursie wzięło udział w skali kraju niemal 400 szkół.

Laureatom Gratulujemy.