Miło nam poinformować, że w ramach 25. edycji konkursu Najlepszy Bank „Gazety Bankowej”, Pałucki Bank Spółdzielczy w Wągrowcu, znalazł się  wśród liderów bankowości w kategorii  bank spółdzielczy. Bank zajął III miejsce w rankingu „Gazety Bankowej”- „Najlepszy Bank 2017” , w kategorii Duży Bank Spółdzielczy.

Idea konkursu zrodziła się przed ćwierćwieczem, kiedy sektor bankowy – tak jak cała polska gospodarka – przeżywał okres transformacji. „Gazeta Bankowa” postanowiła wówczas promować banki dobrze radzące sobie w nowej rzeczywistości gospodarczej, chętnie podejmujące wyzwania, działające zgodnie z duchem czasu, przejrzyste i czytelne w działaniu. Zaczęto też nagradzać prezesów, którzy nie tylko wytyczali nowe kierunki w bankowości, ale także byli dla branży wzorem dobrego i skutecznego bankowca.

W konkursie, zwraca się  uwagę na wiele elementów decydujących o tym, że bank jest pod wieloma względami wyjątkowy. Duża waga przywiązywana jest  do twardych danych finansowych, wskaźników i parametrów opisujących kondycję banku.

W dniu 21 czerwca 2017r., Banki SGB stanowiły liczną grupę wśród laureatów podczas jubileuszowej gali pt. „Najlepszy Bank 2017”. Fakt znalezienia się w gronie laureatów w rankingu jest najlepszym dowodem na to, że Pałucki Bank Spółdzielczy w Wągrowcu jest instytucją uniwersalną , oferującą produkty i usługi bankowe na najwyższym poziomie. Jest to Bank, który wspiera inicjatywy sportowe i kulturalne, troszczy się o bezpieczeństwo finansowe mieszkańców z terenu, na którym prowadzi działalność biznesową. Bank cieszy się niesłabnącym zaufaniem społeczności lokalnych, a osiągane wyniki dostrzegane są przez otoczenie rynkowe.

W kategorii Duży Bank Spółdzielczy , nagrodzono m.in. za „najwyższą dynamikę oraz najwyższą efektywność”. Nagrodę z rąk przedstawicieli kapituły konkursowej odebrała Pani Zofia Kałek-Bazyluk Prezes Zarządu Pałuckiego Banku Spółdzielczego w Wągrowcu. Wyróżnienie tym bardziej cieszy i jest wyjątkowe, bowiem stanowi uhonorowanie Pracowników, Zarządu Banku, Rady Nadzorczej oraz  przyznane zostało w Roku Jubileuszu 150 lecia istnienia Pałuckiego Banku Spółdzielczego w Wągrowcu.