Pałucki Bank Spółdzielczy w Wągrowcu to rodzimy , uniwersalny Bank w regionie Pałuk , który służy mieszkańcom od XIX wieku. Przypadający w tym roku jubileusz  150 lecia istnienia Banku, to bogaty dorobek historii i silna pozycja na rynku oferowanych usług. Bank dotrzymuje dziś kroku najlepszym bankom na rynku lokalnym, stając się nowoczesnym bankiem z tradycjami.

Po niespełna dwóch  miesiącach prac modernizacyjnych w Oddziale Banku
w Gołańczy, w dniu 28 marca dokonano uroczystej odsłony Banku. Modernizując placówkę w Gołańczy,  Zarząd Banku wyraził wolę poszanowania klientów poprzez poprawę warunków ich obsługi. Klientom zapewniono komfortową obsługę. W ramach układu sali wyodrębniono biuro Dyrektora Oddziału z pełnym widokiem na salę, dostosowano stanowiska do obsługi klientów na siedząco oraz biurka do multisejfów. Ponadto oddzielono pokój kredytów od sali operacyjnej, by zapewnić klientom intymność rozmów biznesowych.  W nowoczesny wystrój sali , wkomponowane zostało logo Banku Zrzeszającego, a kontynuacja prawie 150 letniej idei współdziałania i spółdzielczości eksponowana jest hasłem „Tradycja i Nowoczesność”. Całość zaaranżowano w kolorycie barw spółdzielczych, nie brakuje nowoczesnego połączenia szkła, kamienia i zieleni.

            Na uroczystość symbolicznego otwarcia przybyli znamienici goście, a wśród nich m.in. przedstawiciele samorządu powiatowego, samorządu gołanieckiego z burmistrzem, przedstawiciele instytucji współpracujących z bankiem, wykonawcy a także Rada  i Dyrektorzy Oddziałów Banku. Kluczowym momentem uroczystości było przecięcie wstęgi, którego dokonali Prezes Zarządu  Zofia Kałek-Bazyluk oraz Przewodniczący Rady Piotr Bednarski. Poświęcenie sali i lamka szampana dopełniło ceremonii.

Mamy nadzieję, że nowa sala w Gołańczy spełni oczekiwania klientów, a wizyta w Pałuckim Banku Spółdzielczym będzie przyjemnością.