Po niespełna trzech miesiącach prac modernizacyjnych w Oddziale Banku w Janowcu Wlkp, w dniu 18 kwietnia dokonano uroczystej odsłony Banku, modernizując placówkę Banku w Janowcu Wlkp. Zarząd Banku wyraził wolę poszanowania klientów poprzez poprawę warunków ich obsługi. Klientom zapewniono komfortową obsługę w klimatyzowanych pomieszczeniach. W ramach układu sali wyodrębniono biuro Dyrektora Oddziału z pełnym widokiem na salę, dostosowano stanowiska do obsługi klientów na siedząco oraz biurka do multisejfów. Pokoje kredytów oddzielone wcześniej od sali operacyjnej, otrzymały nowy wygląd, zapewniając klientom intymność rozmów biznesowych. W nowoczesny wystrój sali , wkomponowane zostało logo Banku Zrzeszającego, a kontynuacja prawie 150 letniej idei współdziałania i spółdzielczości eksponowana jest hasłem „Tradycja i Nowoczesność”. Całość zaaranżowano w kolorycie barw spółdzielczych, nie brakuje nowoczesnego połączenia szkła, kamienia i zieleni.

Z kart historii Banku, dowiedzieć można się , że 120 lat temu w Janowcu, kilku światłych obywateli, pod wodzą proboszcza ks. Zygmunta Sypniewskiego, postanowiło zbudować nowy Bank. I w ciągu zaledwie kilku miesięcy stworzyli podstawy instytucji, która jako Bank Ludowy przetrwała zabory, dwie wojny światowe oraz komunizm, i dzisiaj znakomicie się rozwija, ale już jako Oddział Pałuckiego Banku Spółdzielczego w Wągrowcu.

Budynek, w którym dziś znajduje się zmodernizowany Oddział Banku, powstał 90 lat temu
i przez wszystkie lata służył Bankowi, przechodząc kolejne przebudowy i modernizacje.

Na uroczystość symbolicznego otwarcia przybyli znamienici goście, a wśród nich m.in. przedstawiciele samorządu z burmistrzem Miasta i Gminy Janowiec Panem Maciejem Sobczakiem, przedstawiciele instytucji współpracujących z bankiem, wykonawcy a także Rada i Dyrektorzy Oddziałów Banku. Kluczowym momentem uroczystości było przecięcie wstęgi, którego dokonali Prezes Zarządu Zofia Kałek-Bazyluk, Przewodniczący Rady Piotr Bednarski oraz Dyrektor Oddziału w Janowcu Wlkp. Pani Barbara Maćkowska. Poświęcenie sali i lamka szampana dopełniło ceremonii.

Zarząd Banku, jako jeden z elementów uczczenia rocznicy 150 lecia istnienia Banku, która przypadała w roku minionym, postanowił zmodernizować swoje placówki, tak aby każda placówka Banku miała jednakową wizualizację, z charakterystycznym logo i motto Banku. Jest to już trzecia zmodernizowana Placówka Banku. Mamy nadzieję, że nowa sala spełni oczekiwania klientów, a wizyta w Pałuckim Banku Spółdzielczym będzie przyjemnością.