Regionalne i Towarzyskie Zawody Konne w skokach przez przeszkody organizowane od lat przez Klub Jeździecki Sokół Damasławek, to wydarzenie gwarantujące wiele emocji i niepowtarzalnych wrażeń.

Tradycyjnie w okresie letnim na terenie kompleksu sportowego „Sokół” pojawią się wyborowi jeźdźcy i piękne konie. W imprezie uczestniczą hodowcy i mistrzowie w jeździectwie z całego kraju. Imprezie, organizowanej w dniach od 06-07.08 towarzyszył rozgrywany  Memoriał Angeliki Jach,  ku czci przedwcześnie zmarłej wspaniałej zawodniczki miejscowego klubu, która wracając do domu z treningu tuż przed zawodami uległa śmiertelnemu wypadkowi samochodowemu. Tegoroczne zawody to już XIV Memoriał. W programie  pokaz kaskaderki konnej,  pony games, czyli dzieciaki na kucach oraz pokazy artystyczne łuczników konnych.

O nagrodę ufundowaną przez PBS w Wągrowcu w konkursie klasy N rywalizowało grono ponad 50 najlepszych jeźdźców z  kraju. Puchar Prezesa Zarządu Pałuckiego Banku Spółdzielczego w Wągrowcu oraz nagrody finansowe szóstce najlepszych jeźdźców  wręczyli Wiceprezesi Zarządu PBS w Wągrowcu Marzena Łaska –Bierła oraz Tomasz Wałowski

Z  kolei stoisko reklamowe Banku przyciągało uwagę nie tylko dzieci kolorowymi  balonikami i słodkościami, ale przede wszystkim rodziców, którzy z myślą  o wyprawce szkolnej pytali m.in. o tego typu produkt. Zainteresowanym rodzicom pomocą służyli pracownicy PBS w Wągrowcu Oddział w Damasławku. W tle wyróżniał się balon banku, gdzie eksponowane było logo PBS w Wągrowcu i Grupy SGB. Bank reprezentowany był ponadto przez Panią Elżbietę Bugaj-Lichańską Dyrektora Oddziału PBS w Damasławku.