Regionalne i Towarzyskie Zawody Konne w skokach przez przeszkody organizowane od lat przez Klub Jeździecki Sokół Damasławek, to wydarzenie gwarantujące wiele emocji i niepowtarzalnych wrażeń.

Tradycyjnie w okresie wakacyjnym na terenie kompleksu sportowego „Sokół” w Damasławku pojawią się wyborowi jeźdźcy i piękne konie. W imprezie uczestniczą hodowcy i mistrzowie w jeździectwie z całego kraju. Imprezie, organizowanej w dniach od 27-28.07.2019 towarzyszył rozgrywany już po raz XVI Memoriał Angeliki Jach, ku czci przedwcześnie zmarłej wspaniałej zawodniczki miejscowego klubu, która wracając do domu z treningu tuż przed zawodami uległa śmiertelnemu wypadkowi samochodowemu. Imprezie towarzyszył szereg niespodzianek m.in. przelot widokowym helikopterem nad Damasławkiem czy powożenie zaprzęgami konnymi.

Pałucki Bank Spółdzielczy w Wągrowcu był fundatorem pucharu w ramach jednej z kategorii zawodów towarzyskich organizowanych w dniu 28.07.2019 r. Nagrodę w imieniu Zarządu Banku wręczył zwycięzcy Pan Tomasz Wałowski – Wiceprezes Zarządu.

Z kolei stoisko reklamowe Banku przyciągało uwagę dzieci kolorowymi balonikami
i słodkościami. Zainteresowanym rodzicom pomocą służyli pracownicy PBS w Wągrowcu Oddział w Damasławku Panie Marta Felsman i Tatiana Kwiatkowska. Na imprezie obecna była również Pani Elżbieta Bugaj Lichańska Dyrektor Oddziału PBS w Damasławku.