Pałucki Bank Spółdzielczy w Wągrowcu to rodzimy Bank w regionie Pałuk , który służy mieszkańcom od XIX wieku. Prawie 150 lat, a konkretnie w roku 1867 głównie z inicjatywy mieszkańców powstaje w Wągrowcu Spółdzielnia Kredytowa pod nazwą „Towarzystwo Kredytowe dla Miasta i Okolicy”.  Pałucki Bank Spółdzielczy w Wągrowcu  dziś,  to Bank, który nie tylko  szczyci  się historią, ale  budując własną pozycję na rynku oferowanych usług, dotrzymuje kroku najlepszym bankom na rynku lokalnym, jak i zajmuje ważne miejsce w gronie banków zrzeszonych z SGB-Bankiem S.A. w Poznaniu.

Po niespełna trzech miesiącach prac modernizacyjnych, podjętych z myślą zwiększenia jakości i bezpieczeństwa obsługi klientów Banku, w dniu 22 kwietnia dokonano uroczystej odsłony  Pałuckiego Banku Spółdzielczego. Sala obsługi klienta wągrowieckiego Oddziału zyskała nową wizualizację i funkcjonalność. Klientom zapewniono komfortową obsługę. W ramach układu Sali wyodrębniono pokój wpłat i wypłat większej gotówki, pokój osobnych rozmów z klientem i biuro Dyrektora Oddziału.  W nowoczesny wystrój sali , wkomponowane zostało logo Banku, a kontynuacja prawie 150 letniej idei współdziałania i spółdzielczości eksponowana jest hasłem „Tradycja i Nowoczesność”. Całość zaaranżowano w kolorycie barw spółdzielczych, nie brakuje nowoczesnego połączenia szkła, kamienia i zieleni. Piętro i poddasze zajmuje centrala banku, wcześniej już zmodernizowana.

            Na uroczystość symbolicznego otwarcia przybyli znamienici goście, a wśród nich przedstawiciele magistratu miasta, burmistrzowie i wójtowie gmin współpracujących z bankiem, przedstawiciele  instytucji finansowych, wykonawcy a także Rada  i Dyrektorzy Oddziałów Banku. Kluczowym momentem uroczystości było przecięcie wstęgi, którego dokonali Prezes Zarządu  Zofia Kałek-Bazyluk, Przewodniczący Rady Piotr Bednarski oraz Dyrektor SGB Czesław Banaszewski. Poświęcenie sali i lampka szampana dopełniło ceremonii.

Mamy nadzieję, że nowa sala spełni oczekiwania klientów, a wizyta w Pałuckim Banku Spółdzielczym będzie przyjemnością.