Dni Ziemi Gołanieckiej to impreza organizowana corocznie przez Gołaniecki Ośrodek Kultury na terenie miasta i Gminy Gołańcz.

W ramach programu imprezy, znalazły się m.in. walki rycerskie, wędkarski dzień dziecka, malarstwo na desce i szkle, dzień aktywności społecznej, kasztelanka z gołanieckiego zamku, czy finał turnieju ziemi gołanieckiej. Imprezom towarzyszyły niezliczone konkursy plenerowe, pokazy rękodzieła, walki wojów oraz rękodzieło staropolskich rzemieślników z gołanieckim zamkiem w tle. W  cykl obchodów  Dni Ziemi Gołanieckiej, jako główny sponsor imprezy,   wpisuje się  Pałucki Bank Spółdzielczy w Wągrowcu.  W ramach wakacyjnego konkursu z nagrodami dla młodzieży, Bank ufundował główna nagrodę w postaci aparatu fotograficznego.  Wręczenia nagrody dokonał Dyrektor Oddziału w Gołańczy Pan Przemysław Michalak. Z kolei pracownice Banku, Panie Magdalena Jamroży i Hanna Cholody, raczyły zgromadzonych gości,  słodkim poczęstunkiem.

Dni Ziemi Gołanieckiej, to impreza, która już na stałe zadomowiła się  w kalendarium imprez promowanych przez Pałucki Bank Spółdzielczy. Dodatkowo impreza ta organizowana jest w okresie, kiedy pracownicy i klienci Banku włączają się aktywnie  w obchody Święta Spółdzielczości. Dodatkowo czyni to imprezę, tym bardziej chętnie odwiedzaną przez lokalną społeczność.