Podczas niedzielnych dożynek powiatowo-miejskich w Wągrowcu ogłoszono wyniki piątego już plebiscytu Głosu Wągrowieckiego Sołtys Roku 2016. Wągrowiec nie obchodził dawno takiej imprezy,  a nawet więcej bo po raz pierwszy w historii  był gospodarzem dożynek.  Widok koni zaprzęgniętych do bryczek, wieńców  dożynkowych i ubranych w stroje ludowe uczestników dożynek, nie jednego wprawił w osłupienie. Gospodarzami dożynek byli burmistrz Wągrowca i Starosta Wągrowiecki.

Pałucki Bank Spółdzielczy ufundował  nagrodę pieniężną  o wartości 2500 zł dla  Sołtysa Roku 2016.  Zwycięzcom plebiscytu okazał się Bogusław Hetzig , sołtys Kopaszyna.  Uroczystego wręczenia  symbolicznego czeku dokonała Prezes Zarządu Pałuckiego Banku Spółdzielczego Pani Zofia Kałek-Bazyluk. Jak twierdził sam nagrodzony, nagroda po naradzie w gronie sołeckim zostanie wydana na najpotrzebniejsze rzeczy. Obok sponsoringu, PBS w Wągrowcu na niedzielnych dożynkach prezentował szeroką ofertę dla sektora AGRO i klienta indywidualnego. Stoisko Banku reprezentowane było przez Dyrektora Oddziału PBS w Wągrowcu Panią Halinę Nowak wraz z pracownikami Oddziału.

Ponadto na terenie działania Oddziałów  Banku, gdzie w tym samym dniu organizowane były dożynki można było spotkać stoiska i pracowników Banków.