Przypadające na dzień 30 czerwca 2019 r. obchody ogólnopolskiego Święta Spółdzielczości Bankowej, Pałucki Bank Spółdzielczy w Wągrowcu obchodził w dniu 13.07.2019 r. Święto stanowiło idealną okazję do świętowania 20-lecia połączenia się Banków, które dziś stanowią Oddziały Pałuckiego Banku Spółdzielczego w Wągrowcu. Do świętowania na łonie natury zostali zaproszeni pracownicy i ich małżonkowie, udziałowcy oraz Zarząd Banku. Obchody święta miały miejsce na strzelnicy wiejskiej w Kobylcu, gdzie pod hasłem „Spółdzielcze Strzelanie” pod okiem Bractwa Strzeleckiego Wągrowiec każdy chętny mógł spróbować strzału do tarczy z wiatrówki. W ramach święta Zarząd Banku zorganizował konkurs wiedzy na temat spółdzielczości bankowej, w ramach którego odpowiadając na pytania można było wygrać nagrody plażowe i sportowe z logo Banku. Atrakcją wieczoru był tort, podkreślający rangę wydarzenia połączenia Banków „20 lat razem” i eksponujący wspólne logo Banku. Uroczystego pokrojenia ciasta, przy płonących świecach dokonała Pani  Zofia Kałek-Bazyluk Prezes Zarządu i Pan Janusz Kędziora Przewodniczący Rady Pałuckiego Banku Spółdzielczego w Wągrowcu.

O obchodzonym święcie informowały nie tylko plakaty i banery rozwieszone na miejscu imprezy ale przede wszystkim powiewająca dumnie flaga z logo Banku. Otwarta forma obchodów, ze strzelaniem w tle a potem i wspólną zabawą do późnych godzin nocnych, spotkała się  z entuzjazmem pracowników  oraz  naszych partnerów.

Święto Spółdzielczości Bankowej stało się po raz kolejny dla nas okazją i tradycją do zaakcentowania, jak ważne miejsce zajmują banki spółdzielcze w sektorze bankowym, szczególnie w środowisku lokalnym.