„Tajemnica Miasteczka” to gra internetowa, w której uczestnicy w praktyce poznają wartości, na których zbudowana jest bankowość spółdzielcza. Gracze przekonają się, że wzajemność, dbanie o siebie nawzajem i wzajemna pomoc to postawy, które sprawiają, że lepiej się żyje i skuteczniej realizuje plany oraz spełnia marzenia. W trakcie wykonywania zadań dowiedzą się jak w tym pomaga Bank Spółdzielczy SGB i co dobrego robi dla miejsca, w którym funkcjonuje.

W Miasteczku, w którym mieszkają nasi bohaterowie, rodzeństwo – Bernard i Rozalia, dochodzi do dziwnych zdarzeń. Wygląda na to, że wszystko zaczęło się od ostatniej burzy. W toku historii gracz dowiaduje się, że przemianę przeszli też mieszkańcy miasteczka – stali się niemili, niepomocni, zawistni. Zniknęła ich, typowa do tej pory, dobroć, troska o wspólnotę i dbanie o siebie nawzajem. Przechodząc przez kolejne rozdziały gracz będzie wykonywał zadania, które w konsekwencji pozwolą naprawić tę dziwną sytuację. Okaże się też, że nie tylko ludzie odczuwają skutki tej felernej burzy i nie tylko z ludźmi bohaterowie będą rozmawiać…

Bank Spółdzielczy SGB znajduje się w miasteczku, którego dotyczy akcja gry. Pracuje w nim tata naszych bohaterów. Bank to nie tylko ważny element fabuły. Pojawiają się zadania, które wymagają interakcji z pracownikami banku. Tata i inni pracownicy, podczas rozmowy z Bernardem i Rozalią, także przybliżają rolę Banku.

 

ZWIASTUN

https://sgbtajemnicamiasteczka.pl/video

 

ZARYS GRY

Gra Tajemnica Miasteczka ma 5 rozdziałów. Wszystkie są o wzajemności, ale każdy ma swoje hasło przewodnie: „pomaganie”, „wspólnota i wspólne dobro”, „troska i wdzięczność”, itp. W każdym rozdziale misja jest zgodna z hasłem przewodnim.

 

Rozdziały gry będą się pojawiać:

I rozdział – 24 kwietnia

II rozdział – 15 maja

III rozdział – 5 czerwca

IV rozdział (przygoda jesienna) – 30 październik

V rozdział (przygoda zimowa) – 6 grudnia

 

Serdecznie zapraszamy do odkrywania Miasteczka wraz z bohaterami na stronie www.sgbtajemnicamiasteczka.pl

 

Najlepiej będą się bawić, grając w Tajemnicę Miasteczka, dzieci w wieku od 10 do 13 lat. Dzieci młodsze również, jednak mogą potrzebować wsparcia. Wszystkie rozdziały są na tyle krótkie, że z pewnością będzie to mile spędzony czas.

Zapraszamy do GRY!