„Tajemnica Miasteczka” to gra internetowa, w której uczestnicy w praktyce poznają wartości, na których zbudowana jest bankowość spółdzielcza. Gracze przekonają się, że wzajemność, dbanie o siebie nawzajem i wzajemna pomoc to postawy, które sprawiają, że lepiej się żyje i skuteczniej realizuje plany oraz spełnia marzenia. W trakcie wykonywania zadań dowiedzą się jak w tym pomaga Bank Spółdzielczy SGB i co dobrego robi dla miejsca, w którym funkcjonuje.

W Miasteczku, w którym mieszkają nasi bohaterowie, rodzeństwo – Bernard i Rozalia, dochodzi do dziwnych zdarzeń. Wygląda na to, że wszystko zaczęło się od ostatniej burzy. W toku historii gracz dowiaduje się, że przemianę przeszli też mieszkańcy miasteczka – stali się niemili, niepomocni, zawistni. Zniknęła ich, typowa do tej pory, dobroć, troska o wspólnotę i dbanie o siebie nawzajem. Przechodząc przez kolejne rozdziały gracz będzie wykonywał zadania, które w konsekwencji pozwolą naprawić tę dziwną sytuację. Okaże się też, że nie tylko ludzie odczuwają skutki tej felernej burzy i nie tylko z ludźmi bohaterowie będą rozmawiać…

Bank Spółdzielczy SGB znajduje się w miasteczku, którego dotyczy akcja gry. Pracuje w nim tata naszych bohaterów. Bank to nie tylko ważny element fabuły. Pojawiają się zadania, które wymagają interakcji z pracownikami banku. Tata i inni pracownicy, podczas rozmowy z Bernardem i Rozalią, także przybliżają rolę Banku.

 

ZWIASTUN

https://sgbtajemnicamiasteczka.pl/video

 

ZARYS GRY

Gra Tajemnica Miasteczka ma 3 rozdziały. Wszystkie są o wzajemności, ale każdy ma swoje hasło przewodnie: „pomaganie”, „wspólnota i wspólne dobro”, „troska i wdzięczność”. W każdym rozdziale misja jest zgodna z hasłem przewodnim.

 

Rozdziały gry będą się pojawiać:

I rozdział – 24 kwietnia

II rozdział – 15 maja

III rozdział – 5 czerwca

 

Serdecznie zapraszamy do odkrywania Miasteczka wraz z bohaterami na stronie www.sgbtajemnicamiasteczka.pl

 

Najlepiej będą się bawić, grając w Tajemnicę Miasteczka, dzieci w wieku od 10 do 13 lat. Dzieci młodsze również, jednak mogą potrzebować wsparcia. Wszystkie rozdziały są na tyle krótkie, że z pewnością będzie to mile spędzony czas.

KONKURS

Od 8 maja do 19 maja zapraszamy również uczniów za pośrednictwem Szkół Podstawowych do konkursu plastycznego, którego celem jest stworzenie postaci, bohatera gry „Tajemnica Miasteczka”, pokazującej jak funkcjonują Banki Spółdzielcze. Postać zostanie wykorzystana w dalszych etapach gry. Więcej informacji w Regulaminie konkursu plastycznego „Tajemniczy Bohater Miasteczka”.

https://paluckibs.pl/wp-content/uploads/2023/05/Tajemniczy-Bohater-Miasteczka-regulamin.pdf

https://paluckibs.pl/wp-content/uploads/2023/05/Zalacznik-nr-2-oswiadczenie.pdf

https://paluckibs.pl/wp-content/uploads/2023/05/Zalacznik-nr-3-klauzula.pdf