W dniach 20-24.09.2021 r. Pałucki Bank Spółdzielczy w Wągrowcu weźmie udział w projekcie edukacyjnym dla 108 dzieci z Wągrowca.
Głównym organizatorem projektu jest Fundacja Teraz Wy, a głównym współorganizatorem jest Fundacja BGK. Projekt ma patronat Ministerstwa Finansów oraz wyróżnienie Rady Edukacji Finansowej.

Podczas projektu dzieci nauczą się jak działa pieniądz, jak go zarabiać, oszczędzać oraz wydawać. W ciągu 5 dni dzieci wezmą udział w warsztatach z przedstawicielami 18 różnych zawodów. Za udział w zajęciach otrzymają wynagrodzenie w Denarach Wągrowieckich, zapłacą podatek oraz wpłacą zarobione pieniądze na lokatę bankową.

W ostatni dzień projektu każde dziecko kupi za zarobione pieniądze kilka zabawek w Sklepie Marzeń. Na zakończenie projektu zorganizujemy mini festyn z dmuchaną zjeżdżalnią, zamkiem oraz placem zabaw. W ostatni dzień dzieci dostaną czek na 14500 zł, który będzie symbolem zapłaconych przez nie podatków. Za tę kwotę zrealizujemy inwestycję na terenie miasta Wągrowiec.

Zapraszamy do pobrania darmowej książki dla dzieci, w której znajdują się porady, jak dzieci mogą zarobić na zabawkę marzeń, treść książki została zaaprobowana przez Pałucki Bank Spółdzielczy w Wągrowcu oraz Santander Bank Polska.

Książeczka jest do pobrania za darmo pod linkiem www.terazwy.pl/edukacjafinansowa.