Od 30 kwietnia do 13 czerwca 2021 r. Spółdzielcza Grupa Bankowa, w której zrzeszony jest m.in.

Pałuckim Bank Spółdzielczy w Wągrowcu, zorganizowała III edycję Wyzwania Sportowego SGB 2021, którego celem było zdobycie jak największej liczby punktów w kategoriach Rower i Bieg/Chód.

W rywalizacji udział wzięło 1810 uczestników ze 130 organizacji. Najważniejszym celem rywalizacji było osiągnięcie przez wszystkich uczestników łącznie co najmniej 200 375 km, czyli 5-krotne okrążenie naszej planety, dzięki czemu Organizator zobowiązał się do przekazania określonych środków na cele charytatywne. Cel ten został bardzo szybko osiągnięty, w związku z czym uruchomiono kolejny – po osiągnięciu przez wszystkich uczestników co najmniej 360 000 km, czyli 9-krotnym okrążeniu naszej planety. Ten dystans również bez problemu udało się zdobyć i rywalizacja zakończyła się z wynikiem 500 162 km.      

W poszczególnych kategoriach był prowadzony ranking najlepszych zawodników oraz drużyn, a dla najbardziej wszechstronnych przygotowano rywalizację indywidualną – osiągniecie minimum 200 km w obu kategoriach.

Reasumując:

  • w wyzwaniu wzięło udział 6 pracowników PBS Wągrowiec
  • wyzwanie indywidualne 2×200 ukończyły trzy Panie: Anita Woźnicka, Kasia Bugaj oraz Natalia Pituła – osiągając co najmniej 200 km w obu kategoriach rywalizacji
  • w rywalizacji drużynowej zajęliśmy 61 miejsce pokonując 1613 km
  • przyczyniliśmy się do osiągnięcia dwóch celów charytatywnych – łącznie 24 000 zł trafi do organizacji pożytku publicznego, szkół i fundacji wskazach przez:
    • 6 drużyn (miejsce I-III w dyscyplinie Rower i Bieg/Chód)
    • 2 zwycięzców kategorii Super Prezes (I miejsca w dyscyplinie Rower i Bieg/Chód) oraz
    • 1 drużynę (która zgłosi organizację pożytku publicznego, szkołę lub fundację i krótko uzasadni oraz zwycięży ona w ankiecie przeprowadzonej wśród uczestników Wzywania).

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i czekamy na kolejne wyzwania sportowe.